VIDEO. Viitorul Constanţa - Concordia Chiajna 1-1. Oaspeţii au acuzat arbitrajul

chirila

Ionuţ Chirilă, antrenor Concordia / Foto: Digi Sport

Viitorul a deschis scorul prin Axente, în minutul 6, Concordia reuşind egalarea prin Welington, în minutul 29.

În minutul 82, Serediuc (Concordia) a fost eliminat pentru un atac cu talpa în faţă asupra lui Bejan.

Antrenorul echipei Concordia Chiajna, Ionuţ Chirilă, a fost trimis în tribună pentru proteste în minutul 89.

După încheierea meciului, arbitrul Istvan Kovacs i-a acordat cartonaş galben portarului formaţiei FC Viitorul, Balauru.

Au jucat echipele:

FC Viitorul: Balauru - Bejan, Larie, Mitrea, Toşca - Benzar, Al. Lazăr - Băluţă (Cârstocea '80), Nikolov (N. Dică '66), Gavra - Axente. Antrenor: Bogdan Vintilă.

Concordia Chiajna: Râmniceanu - Dima, Melinte, Leca, Bucurică - Ispir (Serediuc '46), Bambara - Neagu, Roşu, Onduku (Da Costa '84) - Welington. Antrenor: Ionuţ Chirilă.

Cartonaşe galbene: Benzar '2, Bejan '47, Larie '90+1 / Melinte '73.

Cartonaş roşu: Serediuc '82.

Arbitri: Istvan Kovacs (central) - Ciprian Danşa, Marius Marchidanu (asistenţi) - Marcel Bîrsan (rezervă).

După meci, Ionuţ Chirilă, antrenorul Concordiei, a lansat un atac virulent la adresa arbitrului. „Nu suntem lăsați să jucăm. Se încearcă salvarea unei echipe care trebuia să fie retrogradată încă de anul trecut. Arbitraj tendențios! Tot jocul, de la un capăt la altul, a fost cu ei. Serediuc nu merita cartonaș roșu. Este rușinos ce se întâmplă cu arbitrajele împotriva noastră. Luați caseta și vedeți cum a fost arbitrajul acestui meci. Suntem executați de patru etape”, a spus tehnicianul.

Cele două formaţii urmează să se întâlnească şi sâmbătă, în restanţa din etapa a II-a a Ligii I.

VIDEO. Golurile și cele mai importante faze, pe digisport.ro.