HOCHEI. Semne de revenire

HOCHEI

Gazdele au început ezitant şi au fost conduse la finalul primei reprize în ciuda unor ocazii importante ratate de atacanţii Coronei. Reuşita steliştilor a purtat semnătura ucrainianului Zabludovskyi. În startul actului secund, braşovenii au neutralizat un 5 contra 3 al oaspeţilor iar mai apoi au punctat de 4 ori Fodor, Peter Robert, Hietamaki şi Klodua.

Între timp acelaşi Zabludovskyi a mai punctat odată pentru Steaua. Jocul consistent al braşovenilor a fost recompensat cu două goluri şi în repriza a treia când au înscris Arpad Mihaly şi Csanad Fodor. Oaspeţii au închis tabela cu reuşita de 6 la 3 a lui Mircea Constantin din finalul partidei.

Braşovenii sunt în continuare fără Zsok şi Obsut, accidentaţi, iar în poartă a fost folosit Rajmond Fulop. Pentru Corona urmează o partidă foarte importantă în Liga Mol, contra celei mai în formă echipe din competiţie, Miskolc. Disputa cu maghiarii are loc sâmbătă, de la ora 18:00.