Sari la conținut
News Alert

LIVE VIDEO | Cinci românce vor juca, marți, la BRD Bucharest Open. Programul zilei

Cinci românce vor putea fi urmărite marți, în direct la Digi Sport 2, cu începere de la ora 14:00, în jocurile de pe tabloul principal de la BRD Bucharest Open, turneu WTA din categoria International.

tenis

Foto: Shuterstock

LIVE VIDEO, AICI, pentru abonații RCS & RDS

Printre acestea se află și Ana Bogdan și Sorana Cîrstea, favorită șase, acestea urmând să se afle față în față în primul meci al zilei, pe terenul central de la Arenele BNR. Partida dintre cele două va fi urmată de cea a Irinei Camelia Begu, cap de serie numărul 7 - aceasta o va întâlni pe Ivana Jorovic,din Serbia.

După încheierea acestui meci, Elena Gabriela Ruse, beneficiara unui wild-card, se va duela cu Isabella Shinikova, iar, în meciul din sesiunea de seară, nu mai devreme de 20:30, Alexandra Dulgheru, care vine după trei victorii în calificări, o va întâlni pe Sesil Karatancheva, o altă jucătoare care a trecut de faza preliminară a turneului.

Pe lângă cele cinci, marți va juca și Irina Bara, care, nu mai devreme de ora 17:30, pe terenul al șaselea, urmează să joace, la dublu, alături de croata Tereza Mrdeza, împotriva favoritelor 3, Oksana Kalashnikova și Renata Voracova.

Programul transmisiunilor de pe Digi Sport 2:

Ora 14:00 - Ana Bogdan - Sorana Cîrstea
urmat de - Irina Begu - Ivana Jorovic
urmat de - Elena Ruse - Isabella Shinikova
nu mai devreme de 20:30 - Alexandra Dulgheru - Sesil Karatancheva

Programul zilei de marți la BRD Bucharest Open:

TERENUL CENTRAL start 2:00 pm
A. Bogdan (ROU) vs [6] S. Cirstea (ROU)
[7] I. Begu (ROU) vs I. Jorovic (SRB)
[WC] E. Ruse (ROU) vs I. Shinikova (BUL)

Nu înainte de 8:30 pm
[Q] A. Dulgheru (ROU) vs [Q] S. Karatantcheva (BUL)

GRAND STAND start 2:00 pm
[3] J. Goerges (GER) vs A. Glatch (USA)
[1] A. Sevastova (LAT) vs J. Cepelova (SVK)
Q. Lemoine (NED) vs [5] E. Mertens (BEL)

TERENUL 4 start 2:00 pm
[8] T. Maria (GER) vs [LL] L. Kerkhove (NED)
[Q] M. Frech (POL) vs D. Kovinic (MNE)
[Q] A. Rus (NED) vs P. Parmentier (FRA)

TERENUL 6 start 2:00 pm
J. Jaksic (SRB) / S. Shapatava (GEO) vs C. Pella (ARG) / N. Podoroska (ARG)
[4] M. Irigoyen (ARG) / B. Krejcikova (CZE) vs K. Piter (POL) / M. Zanevska (BEL)

Nu înainte de 5:30 pm
I. Bara (ROU) / T. Mrdeza (CRO) vs [3] O. Kalashnikova (GEO) / R. Voracova (CZE)


Transisiuni Digi Sport:

  • International Champions Cup: Milan - Borussia Dortmund, marţi, 18.07, de la ora 14:20
  • Tenis: WTA BRD Bucharest Open, Sorana Cîrstea - Ana Bogdan, marţi, ora 14:00, Digi Sport 2