Live

CM 2018. Germania, salvată la ultima fază de Toni Kroos

Germania a reintrat în cărțile calificării în al cincilea minut al prelungirilor în meciul cu Suedia, la Cupa Mondială 2018, printr-o reușită senzațională a lui Toni Kroos.

Învinşi de Mexic, campionii mondiali en titre au avut mari bătăi de cap şi contra Suediei, care au deschis scorul în minutul 32, prin Toivonen.

Germania a marcat primul gol la turneul final din Rusia prin Reus, aflat la prima sa reuşită la un Mondial.

Rămaşi în zece după eliminarea lui Boateng, pe final de meci, nemţii au continuat forcingul: Mario Gomez nu l-a putut învinge pe Olsen, în timp ce Brandt a luat la ţintă bara.

În minutul 90+5, Kroos a adus victoria campioanei mondiale cu o lovitură liberă de la marginea careului.

Germania are acum nevoie de victorie în ultima etapă din grupa F, cu Coreea de Sud, dar depind și de rezultatul dintre Mexic - Suedia.

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Top citite

Digi Sport

FOTO ”Ireal”. Donald Trump și un model au provocat indignare prin aparițiile de la Miami: ”Lumea ciudaților”

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

Nikola Kalinici, trimis acasă după primul meci de la CM, a refuzat medalia de argint

VIDEO. Cel mai frumos gol de la Mondial: Pavard, Ronaldo, Kroos și Messi, printre nominalizați

VIDEO. Kante, prea timid ca să ceară Cupa Mondială pentru poze. A fost ajutat de un coechipier

BELGIA-ANGLIA, 2-0, în finala mică a CM 2018. Performanță istorică pentru belgieni