Sari la conținut

Alegeri parlamentare 2016. Listele de candidaţi din judeţul Gorj

Listele partidelor pentru alegerile parlamentare 2016 în județul Gorj, în ordinea în care au fost publicate de Biroul Electoral Central.

stampila vot alegeri digi24-3

Vezi și Listele candidaților în fiecare județ

Partidul Mișcarea Populară

Camera Deputaților

Davițoiu-Leșu Gheorghe

Gîrjoabă Vasile Gabriel

Păiuși Robert-Ionuț

Grădinaru Mari-Daniela

Udriștioiu Andrei-Ionuț

Călianu Clara-Mariana

Benegui Gheorghe

Senat

Săvoiu Ion

Cornescu Doru-Ion

Amza Elena

Doandeș Viorel

Uniunea Democrată Maghiară Din România (UDMR)

Camera Deputaților

Tudor Cristian-Gheorghe

György Ionica

Bunea Elena Cornelia

Lupu Stelian

Szamosi Alexandru-Dionisiu

Pîrvulescu Emil

Hocan Constantin

Senat

Kocsis Imre

Popescu Victoria

Ciucur Cristina

Pop Mariana-Petruța

Partidul Național Liberal

Camera Deputaților

Vîlceanu Dan

Militaru Constantin-Severus

Romanescu Marcel-Laurențiu

Vulpe Dumitru

Roșianu Gabi-Cristinel

Obrocea Aura-Berta

Aldea Ionel Cristian

Senat

Barbu Tudor

Leuștean Dumitru

Ghimiș Rodica

Brujan Mihai-Cosmin

Partidul România Unită

Camera Deputaților

Bugă Robert

Mrejeru Constantin

Cîrstoniu Dan

Bîjnea Violeta

Găman Sergiu

Roibu Iancu-Claudiu

Bugă Rudi

Senat

Predoiu Constantin

Rotaru Viorel

Sanda Gheorghe

Popescu Cristina

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților

Camera Deputaților

Popescu Dumitru-Dian

Lădaru Ion-Eduard

Popescu Eftemie

Dîrnu Rodica

Ciopănoiu Ion

Stanciu Camelia

Dina Gruianu

Senat

Iriza Scarlat

Râbu Vasile

Negrescu Mădălina-Adinar

Oprea Ramona-Daniela

Partidul Social Democrat

Camera Deputaților

Ponta Victor-Viorel

Weber Mihai

Văcaru Alin Vasile

Șarapatin Elvira

Ionică Bebe-Viorel

Vasilescu Maria

Gherghe Mihai Alexandru

Senat

Cârciumaru Florin

Manta Claudiu

Maioreanu Andrei-Petrișor

Bordușanu Constantina-Anca

Alianța Noastră România (ANR)

Camera Deputaților

Stănchescu Gheorghe

Constantinescu Ion

Brînzan Pandele Nicoleta

Colțescu Aurel-Florin

Vlădulescu Mihai

Zlate-Licăreți Ion

Andrei Lorena

Senat

Catrinoiu Matei

Sperlea Gheorghe

Avramescu Mihaela

Armega Constantin

Uniunea Salvați România

Camera Deputaților

Dîrnu Sergiu

Vintilescu George-Lucian

Chilea Nicolae

Mîndru Gabriela

Senat

Bîscă Vasile-Alin

Miroiu Dumitru

Ungureanu Viorica-Mariela

Partidul România Mare

Camera Deputaților

Mutafela Gheorghe-Daniel

Lipianu Ion-Gheorghe

Munteanu Constantin

Huică Tudor

Scrădeanu Elena

Dănăcică Ovidiu

Pavel Alin-Constantin

Senat

Țigăreanu Ion Daniel

Bușa Mirela-Domnica

Giorgi Iulică

Bogdan Vasile

Partidul Ecologist Român (PER )

Camera Deputaților

Mitea Nicolae

Dumitrelea Gheorghe

Mitea Vasilica-Luminița

Birceanu Mihai-Mădălin

Brehui Leonid-Vasile

Șerbănete Daniel

Mijea Dumitru-Andrei

Senat

Dudău Gheorghe

Bogdan Constantin

Crețan Grigore-Marius

Dudău Ioana-Liliana

Partidul Socialist Român (PSR)

Camera Deputaților

Mitea Nicolae

Dumitrelea Gheorghe

Mitea Vasilica-Luminița

Birceanu Mihai-Mădălin

Brehui Leonid-Vasile

Șerbănete Daniel

Mijea Dumitru-Andrei

Senat

Dudău Gheorghe

Bogdan Constantin

Crețan Grigore-Marius

Dudău Ioana-Liliana

Partidul Noua Românie (PNR)

Camera Deputaților

Corobea Petrișor-Marius

Lungu Maria

Senat

Preda-Nica Sorin

Banța Ionela Carmen

Independenți

Călinoiu Ion

Ciocea Ion