Sari la conținut

Alegeri parlamentare 2016. Listele de candidaţi din judeţul Ialomiţa

Listele partidelor pentru alegerile parlamentare 2016 în județul Ialomiţa, în ordinea în care au fost publicate de Biroul Electoral Central.

vot 2

Vezi și Listele candidaților în fiecare județ

Partidul Mișcarea Populară (PMP)

Camera Deputaților

Pericli Nicu

Nica Ion

Mitrică Ion

Turcu Vasilică

Tătaru Gheorghe

Dumitrache Bogdan-Aurelian

Senat

Ionașcu Gabi

Ciocan Neculai

Anghel Dănuț

Mihalache Ioan

Uniunea Democrată Maghiară din România (UDMR)

Camera Deputaților

Antal Géza

Szekely Emeșe

Martonos Tamás

Baizath Andrei-Gabriel

Bándi Tamás-Zoltán

Kozak Robert

Senat

Kulcsar Zoltan-Iozsef

Mathe Stefan

Orosz Orsolya-Anna

Fűstőș Attila

Partidul Național Liberal (PNL)

Camera Deputaților

Gheorghe Tinel

Ionescu Aurelian

Barcari Rodica-Luminița

Ojog Mihaela-Elena

Cornescu Ecaterina

Vasilescu Constantina

Senat

Pocora Cristina-Ancuța

Soare Dragoș

Răceanu Gabriel

Manea Gigi

Partidul România Unită (PRU)

Camera Deputaților

Petrescu Raul-Alexandru

Parepa Nicolae

Dumitrașcu Bogdan

Jipescu Victoria

Banu Mihai-Justin

Dincă Andreea

Senat

Andrei Alexandru

Spircu Nicolae

Rădulescu Anișoara

Efrim Vasile

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților (ALDE)

Camera Deputaților

Florescu Răzvan Adrian

Gheorghe Stelică

Dima Ion-Ddaniel

Gae Ionel

Bodeanu Iuliana-Alexandrina

Andreescu Bogdan

Senat

Martin Ioan

Jercan Elena Ramona

Bîlbîe Ionel

Gheorghe Rafael-Dănuț

Partidul Social Democrat (PSD)

Camera Deputaților

Găină Mihăiță

Pop Andrei

Mușoiu Ştefan

Mitran Elena

Alexandrescu Dan-Octavian

Crunțeanu Daniel-Eugeniu

Senat

Pavel Marian

Petcu Olga

Potor Dănuț

Vișan Valentina-Florentina

Alianța Noastră România (ANR)

Camera Deputaților

Ducuță Alexandru

Lazăr Cosmin

Nedelcea Ionuț-Cristian

Radu Andrei

Guliman Vali-Alina

Mircea Ioana

Senat

Sîrbu Argentina-Otilia

Ştefănescu Adrian

Sima Florin

Viașiu Marian

Uniunea Salvați România (USR)

Camera Deputaților

Oprea Doru

Iordache Vasile

Mihăilă Cătălina

Covaci Andrei

Voinea Florin

Senat

Mihăilă Iulian-Adrian

Dobre Victorița

Partidul Ecologist Român (PER)

Camera Deputaților

Enache Nadia-Iuliana

Pană Gheorghe

Enache Cristian

Ion Viorel-Cătălin

Botea Ion-Cosmin

Popa Adrian-Liviu

Senat

Stochiță Rada

Edu Adrian

Enache Nicolae

Dinu Ioana

Partidul Socialist Român (PSR)

Camera Deputaților

Canciu Petre

Dobre Petre

Zlătan Sorina

Dobrinescu Dumitra

Dan Ana

Rîciu Gabriel

Senat

Dobrinescu Eliad

Aron Mihai

Ionescu Smaranda

Canciu Aneta