Sari la conținut

Alegeri parlamentare 2016. Listele de candidaţi din judeţul Mureș

Listele partidelor pentru alegerile parlamentare 2016 în județul Mureș, în ordinea în care au fost publicate de Biroul Electoral Central.

parlament plen crop inquam photos

Foto: Inquam Photos

Partidul Mișcarea Populară

Camera Deputaților

Pașcan Emil-Marius

Matei Nicolae-Nicodin

Ignat Mircea

Avram Cristian

Timu Cristina-Maria

Pop Septimiu-Adrian

Feier Florin-Ciprian

Pașcan Liana-Maria

Oltean Petru-Bogdan

Dogar Dorin-Ovidiu

Senat

Puiac Ion Claudiu

Cătană Cristian-Victor

Stan Marius-Gheorghe

Bobric Anca

Cherecheș Ștefan-Răducu

Crișan Alina-Camelia

Uniunea Democrată Maghiară Din România (UDMR)

Camera Deputaților

Vass Levente

Csép Éva-Andrea

Biro Zsolt-Istvan

Soos Zoltán

Tubák Nimród

Fodor Alexandru-Iosif

Hamar Alpár-Beniamin

Kedei Pál-Elöd

Serar Lóránd-Miklós

Senat

Novák Csaba-Zoltán

Császár Károly Zsolt

Kozma Monika

Kupás János

Fülöp József

Brassai Zsombor

Partidul Național Liberal

Camera Deputaților

Oprișcan Mihai-Doru

Togănel Cristina-Mara

Bumb Nicu-Aurel

Moldovan Ovidiu

Șopterean Ioan

Teth Bianca-Minodora

Simion Dan-Dumitru

Gabor Ioan-Gabriel

Cengher Ionuț-Ovidiu

Senat

Chirteş Ioan-Cristian

Balas Ionela Daniela

Ilieş Ovidiu-Tudor

Algehmy Maria

Coman Meluş-Florian

Colceriu Iosif-Dan Mureş

Partidul România Unită

Camera Deputaților

Aștelean Florin-Sergiu

Lăcătușu Vlad-Victor

Natea Liviu

Radu Vasile-Ioan

Faur-Moldovan Vlad-Vasile

Pop Luminița-Ileana

Magenhai Vlăduț-Alexandru

Mosneag Petru

Lupei Nicolae

Moldovan Ion

Senat

Ploeşteanu Nicolae-Dragoş

Fiscutean Emil-Radu

Hancu Emil-Sorel

Hărţăgan Maria

Pîncă Ioan

Mureşan Ionel

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților

Camera Deputaților

Varga Rozalia-Dana

Duma Ioan-Cosmin

Maior Ionela-Puşa

Voicu Grigore

Sava Sandra-Cristina

Pop Petru-Marius

Tămaş Claudia-Vasilica

Pop Aurora

Banea Nicolae

Balla Sándor

Senat

Boros Raul-Alin

Turcu Simona

Vlasa Ioan

Petra Claudiu-Florin

Petruţa Gabriela

Maier Nicolae

Partidul Social Democrat

Buicu Corneliu-Florin

Socotar Gheorghe-Dinu

Dan Vasile-Dumitru

Chiş-Bălan Ilie Mureş Ruşii-Munţi Primar Inginer

Cadar Lucreţia

Mălăncrăvean Ovidiu-Dumitru

Pop Cosmin

Sand Ionuţ-Ciprian

Moldovan Angela

Papuc Sergiu-Vasile

Senat

Soporan Aurel-Horea

Moldovan Ioan-Cristian

Cîmpeanu Alexandru

Gliga Ioan-Florin

Rus Iuliana

Bardoşi Dragoş-Tiberiu

Alianța Noastră România (ANR)

Camera Deputaților

Vlădescu Florin-Dinu

Moldovan Marius-Dănuț

Constantin Nicolae

Vlădescu Mihaela-Laura

Botezatu Iuliana-Maria

Miclea Lucian Eugen

Spirea Florin

Sava Andrada-Elena

Bărzoi Ionel-Floria

Paraschiv Alexandru

Senat

Raia Cătălin

Duță Aurel

Niculescu Marian

Beuca Veronica

Gherghe Aurica

Ștefănescu Ștefan-Alexandru 4

Uniunea Salvați România

Camera Deputaților

Abu-Amra Lavinia-Corina

Chiorean Ovidiu-Florin

Băltăţanu Minodora-Ioana

Boantă Dan

Mehedin Dumitru-Benone

Dogariu-Băciulescu

Şuteu Ioan-Florin

Şerban Ioana

Gligor Ciprian

Ursoiu Radu

Senat

Moraru Andreia-Ligia

Mihălţan Horea-Sorin

Crainicu Bogdan-Călin

Borz Horea-Cristian

Negură Vasile-Daniel

Chira Maria-Magdalena

Partidul Ecologist Român (PER )

Camera Deputaților

Ciurba Mihaela

Senat

Epure Miruna

Partidul România Mare

Camera Deputaților

Dorobanţu Cristian-Ioan

Senat

Nicoară Ioan

Independenți

Neacşu Costel