Live

HANDBAL FEMININ. CSU Oradea, înfrângere cu Minaur

Echipa de handbal feminin CSU Oradea a dat joi după-amiază ultima reprezentaţie din acest sezon. A făcut-o pe propriul teren, iar adversară în penultima etapă a Diviziei A a fost liderul seriei, Minaur Baia Mare.

Fără înfrângere în actuala ediţie, moroşencele s-au impus şi în sala de la Oradea cu scorul de 38-24. CSU a încercat să lase o impresie cât mai bună, mai ales că în ultima etapă de campionat va avea liber. N-a avut însă nicio şansă în faţa băimărencelor, care conduceau la pauza mare cu 22-13.

Elevele antrenate de Doina Ardelean au încheiat sezonul cu nouă victorii, trei remize şi zece înfrângeri.

Redactor: Nicolae Mihalcea

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Top citite

Digi Sport

E gata să plece la 5.000 km distanță, după ce amanta a născut al doilea copil, iar soția al patrulea. Pe cine ia cu el

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

CSM Bucureşti s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor. Va întâlni câștigătoarea grupei în care a evoluat Rapid

Rapid Bucureşti s-a calificat dramatic în sferturile Ligii Campionilor

România a fost învinsă de Muntenegru la EURO 2022 și ratează șansa de a mai lupta pentru calificarea în semifinale

VIDEO. Victorie dramatică a României la EURO 2022, cu un gol cum rar se vede, marcat în ultima secundă