Live

HANDBAL FEMININ. CSU Oradea nu a avut nicio şansă în faţa liderului

CSU Oradea rămâne cu două victorii după opt etape disputate în grupa D a Diviziei A de handbal feminin. Formaţia antrenată de Doina Ardelean a cedat cu 25-38 pe terenul liderului, CSM Tîrgu Mureş.

Angajate în cursa pentru promovarea în Liga Florilor, gazdele au condus încă de la început. În acest fel, la pauza mare avansul gazdelor a fost de şapte goluri, 17-10.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Bărăbaș cu 9 reuşite, şi Munteanu cu 7, de la gazde.

Pentru Oradea urmează confruntarea cu Minaur 2 Baia Mare, programată duminică, în sala Universitatea.

Redactor: Nicolae Mihalcea

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Top citite

Digi Sport

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: ”Ei nu i-a plăcut niciodată”. S-a spus că soția l-a părăsit după accidentul teribil

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

CSM Bucureşti s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor. Va întâlni câștigătoarea grupei în care a evoluat Rapid

Rapid Bucureşti s-a calificat dramatic în sferturile Ligii Campionilor

România a fost învinsă de Muntenegru la EURO 2022 și ratează șansa de a mai lupta pentru calificarea în semifinale

VIDEO. Victorie dramatică a României la EURO 2022, cu un gol cum rar se vede, marcat în ultima secundă