Live

Liga 2 | Înfrângere în ultimele 10 minute pentru Luceafărul la Mioveni

Luceafărul Oradea a fost la doar 10 minute de o victorie pe terenul celor de la CS Mioveni. Până în minutul 80 bihorenii au condus cu 1-0 prin reuşita lui Cătălin Ţîră, din minutul 25.

imagini: Ştiri Argeş

În plus, oaspeții au avut o bară, iar atacantul Luceafărului Vasile Pop a ratat un penalty în minutul 56. Ocaziile s-au răzbunat și gazdele au bifat victoria prin autogolul lui Răzvan Gunie, din minutul 80, şi golul semnat de Burnea patru minute mai târziu.

Mai mult, orădenii l-au pierdut pentru următoarea etapă şi pe portarul Bogdan Moga, eliminat pentru cumul de cartonaşe.

Înfrângerea a trimis din nou echipa bihoreană pe loc retrogradabil. În etapa viitoare Luceafărul va întâlni, acasă, pe Pandurii Târgu Jiu.

Redactor: Nicolae Mihalcea

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Top citite

Digi Sport

Angajata lui Gigi Becali de la FCSB nu s-a mai ferit și a spus totul: ”Era o povară”. Acum vede lucrurile diferit

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

Istorie neagră pentru Dinamo București. Pentru prima oară, a doua cea mai titrată echipă a României retrogradează din Liga 1 la fotbal

Ultrașii au revenit pe stadionul din Ghencea pentru meciul CSA Steaua - CS Afumați. Cele 200 de bilete s-au epuizat rapid

Dosar de trucare a unor meciuri de fotbal. Jucători din Liga a II-a, obligați de cămătari să piardă pentru a câștiga la pariuri

Dinamo, aproape de o retrogradare sigură pentru prima dată în istorie: E un abuz. Cea mai mare încălcare a regulamentelor