Live

România-Muntenegru, scor 0-0, în primul meci din Liga Naţiunilor

Reprezentativa de fotbal a României a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut, vineri, la Ploieşti, în compania Muntenegrului, în prima etapă a grupei 4, seria C a Ligii Naţiunilor.

În minutul 30, căpitanul Vlad Chiricheş a fost înlocuit cu Mihai Bălaşa din cauza unei accidentări.

După înlocuirea lui Chiricheş, banderola de căpitan a fost preluată de Cristian Săpunaru.

Din minutul 77, Muntenegru a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Mugosa.

România: 12. Tătăruşanu – 2. Benzar, 6. Chiricheş- (5. Bălaşa, 31′), 22. Săpunaru, 11. Bancu – 8. Pintilii (15. Anton, 73′), 23. Stanciu – 7. Chipciu, 10. Maxim, 20. Mitriţă (14. Budescu, 68′) – 13. Keşeru. Selecţioner: Cosmin Contra

Muntenegru: 1. Petkovic – 2. Stojkovic, 15. Savic, 22. Simic, 6. Tomasevic – 19. Scekic (7. Kosovic, 74′), 4. Vukcevic – 3. Boljevic (11. Beciraj, 80′), 20. Ivanic, 16. Jovovic – 9. Mugosa. Selecţioner: Ljubisa Tumbakovic

Cartonaşe galbene: Bălaşa '55, Pintilii '71, Anton '85 / Mugosa '37, '77, Boljevic '41, Tomasevic '77

Arbitru: Ivan Kružliak. Asistenţi: Tomaš Somolani, Branislav Hancko. Adiţionali: Filip Glova, Michal Ocenáš. Al patrulea oficial: Tomaš Mokoš

Partida s-a disputat fără spectatori, ca urmare a unei suspendări dictate pe parcursul preliminariilor Euro 2016.

În următorul meci, România va întâlni Serbia, luni, la Belgrad.

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Top citite

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

România și-a aflat adversarele din grupele Ligii Naţiunilor. Tricolorii vor evolua în Liga C

„Tricolorii” au învins rezervele Bosniei, dar România retrogradează în Liga C

România a remizat cu Finlanda, 1-1, la Helsinki, în Liga Naţiunilor

România, învinsă la scor de Muntenegru, după un alt meci slab al „tricolorilor”. În tribune s-a strigat „Demisia!”