ACS Poli mai susţine încă două teste săptămâna aceasta

acs Sport1

ACS Poli a suferit primul eşec în amicalele din această iarnă. Bănăţenii au fost depăşiţi clar de FC Hermannstadt, 3-0, într-un amical disputat în această după masă la Sibiu.

Ocupanta locului secund în liga a doua a reuşit cele trei goluri în primele 20 de minute. Lupu a deschis scorul la prima fază a meciului, Dumitriu l-a majorat două minute mai târziu, iar Petrescu a punctat în minutul 18. Ionuţ Popa a trimis în teren două echipe diferite, în fiecare repriză şi a rulat tot lotul avut la dispoziție, cu excepția lui Gabriel Cânu şi Octavian Drăghici, încă accidentaţi, dar şi a lui Alexandru Munteanu, care deși a revenit din Germania, nu se află încă la parametrii normali, cu pregătirea fizică. Timişorenii mai au programate alte două teste, în următoarele 48 de ore. Mâine, evoluează în Serbia, cu FC Vozdovac, pentru ca vineri să întâlnească Ripensia, în complexul sportiv Dan Păltinişanu, de la ora 15:00.

redactor: Claudiu Sav