AUR a părăsit sala înainte de votul pentru Guvernul Veștea. George Simion: „Nu mai putem sta cu coloana îndoită”

George Simion a anunțat luni seară, înaintea votului de învestitură din Parlament pentru Guvernul Veștea, că parlamentarii AUR vor părăsi sala de plen. Liderul formațiunii a acuzat partidele aflate la guvernare de „trădare” și a susținut că România traversează o criză democratică, reiterând că AUR nu va susține Executivul propus.

Recomandări video
Cele mai vizionate