Dorel Săndesc, despre scandalul de la Pantelimon: „Este o absurditate. Cum să omoare medicii pacienții? Noi îi salvăm”
Rudele celor 17 pacienți care au murit la ATI la spitalul Sf. Pantelimon cer explicații. Conducerea spitalului neagă că ar fi vorba de de o mână criminală. Primele rapoarte vor fi gata săptămâna viitoare. Medicul Dorel Săndesc, specialist în Terapie Intensivă, spune că dozele de noradrenalină care se administrează pacienților pot diferi foarte mult în funcție de caracteristicile acestora. De asemenea, a explicat că acuzațiile i se par absurde, pentru că „cei de la ATI se ocupă cu salvarea vieților omenești aflate în pericol”.
Recomandări video
Chirițoiu, despre băncile amendate pentru manipularea ROBOR: Au făcut prea mult schimb de informații
Publicat la 07.06.2026 19:28 Cele mai vizionate
Chirițoiu, despre băncile amendate pentru manipularea ROBOR: Au făcut prea mult schimb de informații
Publicat la 07.06.2026 19:28