Live

Răzbunarea suporterilor pe un jucător, din cauza unui penalty ratat - VIDEO

Un grup de suporteri nefericiţi din Sierra Leone i-au spart casa fundaşului Umaru Bengura, în urma loviturii de pedeapsă ratată de jucător, la meciul din calificările pentru Cupa Mondială dintre Sierra Leone şi Liberia, scor 1-0, informează MEDIAFAX.

Casa lui Bengura, aflată în Freetown, Sierra Leone, a fost atacată de un grup de fani supăraţi. Sierra Leone ar fi trebuit să câştige cu 2-0 pentru a putea avansa în cursa calificărilor, după ce fusese învinsă, în primul tur, cu 3-1.

Golul lui Kei Kamara, din minutul 55, a adus Sierra Leone cu un pas mai aproape de calificare. În minutul 90+5, Umaru Bangura a spulberat şansa calificării, după ce a ratat un penalty, şutul fiind apărat de portarul liberian, în vârstă de 18 ani, Ashley Williams.

Suporterii supăraţi au aruncat cu pietre în casa căpitanului naţionalei Sierra Leone. Potrivit BBC, ferestrele şi uşile au fost grav avariate.

”Sunt foarte dezamăgit, dar, în acelaşi timp, aş dori să îmi cer scuze şi să implor iertarea”, a declarat Bengura pentru BBC.

Editor web: Vlad Mironescu

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Top citite

Digi Sport

”Execuție” în 21 de minute! VIDEO Ostapenko nu a suportat umilința și a izbucnit. Gestul făcut și la finalul meciului

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

Cine este Cornel Dinicu, patronul „Fermei Dacilor”. Legături cu lumea interlopă, Afacerea „Portbagajul” și urmărit de SIE în Africa

Copacul simbol din Sierra Leone, vechi de sute de ani și prezent pe bancnote, a fost doborât de o furtună violentă

FOTO Chipul lui Messi, vizibil din satelit, într-un lan de porumb

Messi nu s-a putut dezlipi de Cupa Mondială și a dormit în pat cu ea. Imaginile au devenit virale