Live

VIDEO. Roger Federer a reușit punctul turneului de la Miami

Roger Federer a reuşit un punct spectaculos, în primul set al meciului pe care l-a câştigat în faţa sud-africanului Kevin Anderson, în sferturile de finală ale Miami Open.

Federer a fost ca un zid la fileu. Cei doi jucători au schimbat voleuri din preajma fileului, iar elveţianul a avut câştig de cauză.

Roger Federer, locul 5 ATP, l-a învins, joi, cu scorul de 6-0, 6-4, pe sud-africanul Kevin Anderson, locul 7 ATP, calificându-se în a 65-a semifinală de Masters Series, la Miami Open.

Federer s-a impus după un meci de o oră şi 25 de minute şi va juca a şaptea semifinală la competiţia din Florida. Federer a câştigat de trei ori turneul de 1.000 de puncte de la Miami, ultima dată în 2017.

Adversarul din penultimul act al jucătoruluid e 37 de ani este canadianul de 19 ani Denis Shapovalov, locul 23 ATP, care l-a întrecut în sferturi, cu scorul de 6-7 (5), 6-4, 6-2, pe americanul Frances Tiafoe, locul 34 ATP, după un meci de două ore şi 15 minute.

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Top citite

Digi Sport

FOTO ”Ireal”. Donald Trump și un model au provocat indignare prin aparițiile de la Miami: ”Lumea ciudaților”

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

Halep, învinsă de Paula Badosa, în primul tur la Miami Open. A fost prima partidă jucată de Simona după un an şi jumătate