FOTBAL. Cupa, o competiţie prea mare pentru Corona

CORONA CUPA FOTBAL

Gazdele au deschis repede scorul după ce Henrique a înscris, cu capul, în minutul 7. Deși nu au contat prea mult în atac, brașovenii au reușit egalarea după autogolul lui Antuneş la centrarea lui Coman din minutul 26. Gălățenii au presat pe tot parcursul jocului și au reușit golul victoriei prin același Henrique, după o nouă lovitură de cap. Ocaziile Coronei au venit în ultimele minute când Coman a cerut o lovitură de la 11 metri, la un fault al lui Filip.

Oțelul se impune însă meritat în fața brașovenilor, care vor primi în weekend vizita campioanei. Steaua București revine pe Stadionul Tineretului, sâmbătă, când de la ora 20:30 întâlnește Corona Brașov. Pentru acest meci, antrenorul brașovenilor, Ionel Gane, a odihnit opt titulari care nu au făcut deplasarea pentru meciul de Cupă de la Galați.