HOCHEI. Victorie importantă în deplasare

CORONA HOCHEI 060113

Elevii lui Kari Rauhanen au fost conduşi de maghiari după primul act cu 1 la 0 în urma reuşitei lui Kiss, dar au întors soarta partidei în ultimele 20 de minute, când au punctat de 4 ori. Antal a egalat în debutul reprizei a treia, iar Petres a dus Corona în avantaj deşi braşovenii evoluau cu un om în minus.

Ultimele două goluri au purtat semnătura lui Martin Saluga, golul de 4 la 1 fiind marcat în poarta goală după ce maghiarii au scos portarul. Pentru Corona, seria de partide în deplasare a început vineri cu o înfrângere pe terenul celor de la Dab Docler şi se încheie cu un meci pe terenul celor de la Nove Zamky, în acestă seară. În clasamentul Ligii Mol, braşovenii sunt în acest moment pe locul 4, cu 61 de puncte acumulate în 36 de meciuri. Vineri, 10 ianuarie, Corona revine pe gheaţa proprie si întâlneşte HSC Miercurea Ciuc de la ora 19:00 .