Sibiul pierde în deplasare

CSU SIBIU PIERDE IN DEPLASARE

Ardelenii au pierdut fără drept de apel disputa din capitală cu 74 la 53 după un meci controlat de gazde. Primul sfert a fost unul echilibrat, iar Steaua conducea după primele zece minute cu un singur punct avans, 15-14. Până la pauza mare, gazdele s-au distanţat la trei puncte, iar înaintea ultimului sfert scorul era 47-41.

Finalul i-a aparţinut Stelei, care a marcat nu mai puţin de 27 de puncte în ultimele zece minute şi s-a impus clar, cu 74 - 53. Cu 21 de puncte, Virgil Stănescu a fost cel mai bun marcator al partidei, care a însemnat a 6-a victorie pentru Steaua. Sibienii termină anul pe podium, locul 3 cu 21 de puncte şi speră la un 2014 care să ducă echipa în play-off după o pauză de doi ani.