Victorie după un joc spectaculos. Baschetbaliştii craioveni au câştigat meciul cu CSM Oradea

211013 VICTORIE JOC SPECTACULOS

SCM Universitatea Craiova şi CSM Oradea au oferit un spectacol de zile mari, în etapa a patra a Ligii Naţionale de Baschet. Cele două echipe şi-au împărţit dominaţia pe teren. Primul sfert a aparţinut oltenilor, însă orădenii au trecut la timona meciului, conducând înaintea ultimul parţial cu opt puncte avans.

Oltenii au avut un final fantastic şi au întors scorul în favoarea lor, de la 48-56, cu zece minute înainte de final, la 69-64, scorul final. La acest succes au contribuit şi cei peste 3.000 de suporteri prezenţi în sală.

Pentru craioveni urmează mâine al doilea meci în Liga Balcanică, în Macedonia, cu echipa Kumanovo, de la ora 17:30. Pentru acest joc, oltenii au fost nevoiţi să plece imediat după partida cu Oradea.

După acest succes, Craiova a urcat pe locul doi în clasament, cu şapte puncte, la egalitate cu Oradea, Sibiu şi ASESOFT, departajate de colaveraj.