BASCHET. CSM Oradea s-a calificat în Final Four-ul Cupei României, după 77-70 cu BC Timișoara

sport baschet 130114

Baschet Club Timişoara a crezut în minune preţ de câteva minute, dar avansul de opt puncte luat graţie aruncărilor de la distanţă a fost anulat de recuperările lui Will Franklin. Asta a făcut ca primul sfert să se încheie cu scorul de 20-18 pentru gazde.

Până la pauza mare, Timişioara a mai câştigat un punct, dar declinul formaţiei lui Petricevic a venit în sfertul trei, când Oradea a preluat frâiele jocului şi s-a impus la şapte puncte avans, scor 26-19.

Resemnaţi, bănăţenii au cedat şi sfertul patru, care a părut mai degrabă un joc şcoală pentru baschetbaliştii orădeni care aşteaptă acum să-şi afle adversarul din primul meci al careului de aşi al Cupei României.

redactor: Nicolae Mihalcea