Niciun pas greșit pentru Informatica

victorie informatica

Echilibrul a rezistat însă mai puțin de un minut pe tabelă, același Janjic punctând rapid pentru 2-1. Până la finalul primei reprize, timișorenii au irosit o lovitură de pedeapsă, prin Florin Matei. În repriza secundă, gazdele au arătat mult mai bine și Thiago Alcantara a făcut cu 3-1, după o minge respinsă de portarul advers. Florin Matei a majorat apoi avantajul echipei sale, cu o reușită spectaculoasă.

5-1 s-a făcut în minutul 37, atunci când Stefan Rakic a reluat simplu, cu latul, din fața porții, după o recuperare ofensivă a lui Matei, pentru ca după aceea același Mandea să transforme un penalty acordat eronat de arbitrii întâlnirii. Ultimul cuvânt de spus l-au avut tot timișorenii, tot de la linia de șapte metri, acolo unde Janjic a bifat hattrick-ul și totodată al patrulea success consecutiv al echipei sale în prima ligă.