Dosar penal după accidentul în care a fost implicat Gigi Becali. El a fost testat pentru consum de alcool și droguri

Data actualizării: Data publicării:
masina lui becali in sant
Mașina de lux a lui Gigi Becali, avariată în urma unui accident. Foto: Captură TV Digi24

Poliția a deschis dosarul penal pentru vătămare din culpă după accidentul în care a fost implicat Gigi Becali. După o serie de controverse, a recunoscut că el era la volanul bolidului care a intrat în șanț și a declarat accidentul la Poliția Pantelimon.  

Gigi Becali a fost în miez de noapte la Poliția Pantelimon și a declarat accidentul în care a fost implicat în cursul zilei de ieri. După o serie de controverse, a recunoscut că el era la volanul bolidului care a intrat în șanț. Într-o intervenție pentru Digi24, el a încercat să dea vina pe un alt șofer, dar apoi s-a răzgândit. La secția de poliție, Becali a fost testat pentru consumul de alcool și droguri.

"La data de 13 noiembrie a.c., în jurul orei 01:10 Inspectoratul de Poliție al Județului Ilfov a fost sesizat de către o unitate spitalicească din București, cu privire la faptul că, la aceeași dată, în jurul orei 00:10, la unitatea medicală respectivă s-a prezentat un bărbat, care a declarat că a fost victima unui accident rutier, produs la data de 12 noiembrie a.c. pe DNCB, km 13 + 500 -Dobroești. Polițiștii din Pantelimon s-au deplasat la unitatea spitalicească respectivă, pentru continuarea cercetărilor, context în care au identificat victima, respectiv un bărbat în vârstă de 65 de ani.

Din primele cercetări a rezultat faptul că, bărbatul respectiv ar fi fost conducătorul autoturismului implicat în evenimentul rutier din data de 12 noiembrie a.c., produs pe DNCB la km 13+500 în zona localității Dobroești.

În cauză conducătorul auto a fost testat cu aparatele din dotare, în vederea depistării prezenței în organism a alcoolului și a substanțelor psihoactive, rezultatele fiind negative", a comunicat Poliția.

Cercetările sunt continuate de către polițiștii rutieri din Pantelimon, care au deschis dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Editor : G.M.

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Partenerii noștri
Playtech
Ce avere are Lia Olguța Vasilescu. Salariul pe care îl primeşte ca primar al Craiovei
Digi FM
Durerea apărută după câteva înghițituri de alcool i-a schimbat complet viața: „Într-o clipă eram bine, în...
Descarcă aplicația Digi FM
Pro FM
O prietenie rară la Hollywood. Taylor Swift, eseu dedicat „empaticei” Dakota Johnson, în „Time”: „Pot garanta...
Film Now
Sandra Bullock surprinde la revenirea în public. Look-ul îndrăzneț cu care a făcut senzație și îmbrățișările...
Adevarul
Un fost consilier al lui Trump spune că președintele SUA prezintă semne de declin cognitiv accelerat: „Este...
Newsweek
Sfârșitul Europei. Populația scade cu 50.000.000 de persoane. Pensiile nu se pot plăti. România prinsă în horă
Digi FM
O tânără de 23 de ani spune că inteligența artificială i-a salvat viața, după ce medicii au diagnosticat-o...
Descarcă aplicația Digi FM
Digi World
Consumul ocazional de alcool în exces, mai periculos decât pare. Ce au descoperit cercetătorii
Digi Animal World
Trei rase de câini pe care ar trebui să le eviți. Una poate „ucide lupi”
Film Now
Gabriela Spanic, adevărul despre cum se menține în formă la 52 de ani: „Îmi place să fac sport!” Actrița a...
UTV
Andreea Raicu reacționează după piesa „Mamacita”, lansată de băieții Antoniei și ai lui Alex Velea. „Nu m-a...