Un șofer a fugit de la locul accidentului după ce a lovit un copil de 5 ani

Data publicării:
Mașină de poliție

Un șofer a fugit de la locul accidentului după ce a lovit miercuri seara un copil de 5 ani pe o alee din Sibiu, potrivit Mediafax.

Potrivit IPJ Sibiu, pe o alee pietonală din spatele unui bloc din oraș, un băiat de 5 ani, însoțit de părinți, s-a smucit din mâna mamei și a ajuns pe stradă, unde a fost acroșat de o mașină, potrivit Mediafax.

Șoferul acesteia nu a oprit.

Copilul a fost transportat de părinți la spital pentru îngrijiri medicale, fără a necesita internarea.

Șoferul și mașina au fost identificate de polițiști. Este vorba despre un bărbat în vârstă de 65 de ani din municipiul Sibiu.

Polițiștii au întocmit actele premergătoare efectuării de cercetări penale sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de vătămare corporală din culpă și părăsirea locului producerii accidentului fără încuviințarea polițiștilor, urmând a fi stabilite împrejurările în care s-a produs accidentul.

Editor : Liviu Cojan

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Partenerii noștri
Playtech
Ce avere are Lia Olguța Vasilescu. Salariul pe care îl primeşte ca primar al Craiovei
Digi FM
Thalía, mărturisiri neașteptate după 30 de ani de carieră: „Fiecare zi este o oportunitate nouă de a o lua de...
Descarcă aplicația Digi FM
Pro FM
O prietenie rară la Hollywood. Taylor Swift, eseu dedicat „empaticei” Dakota Johnson, în „Time”: „Pot garanta...
Film Now
Sandra Bullock surprinde la revenirea în public. Look-ul îndrăzneț cu care a făcut senzație și îmbrățișările...
Adevarul
Un fost consilier al lui Trump spune că președintele SUA prezintă semne de declin cognitiv accelerat: „Este...
Newsweek
Sfârșitul Europei. Populația scade cu 50.000.000 de persoane. Pensiile nu se pot plăti. România prinsă în horă
Digi FM
O tânără de 23 de ani spune că inteligența artificială i-a salvat viața, după ce medicii au diagnosticat-o...
Descarcă aplicația Digi FM
Digi World
Consumul ocazional de alcool în exces, mai periculos decât pare. Ce au descoperit cercetătorii
Digi Animal World
Trei rase de câini pe care ar trebui să le eviți. Una poate „ucide lupi”
Film Now
Gabriela Spanic, adevărul despre cum se menține în formă la 52 de ani: „Îmi place să fac sport!” Actrița a...
UTV
Andreea Raicu reacționează după piesa „Mamacita”, lansată de băieții Antoniei și ai lui Alex Velea. „Nu m-a...