Ajutor nesperat. Oltchim merge în semifinalele Ligii Campionilor, deşi mai are un meci de jucat

1703 20oltchim 20liga-55240

Pentru Ferencvaros, deţinătoarea Cupei Cupelor, doar victoria iar fi lăsat şanse de calificare. Vicecampioana Ungariei a jucat bine în prima repriză şi a condus cu 16-12 după 30 de minute.

În rerpiza secundă, parcă au fost alte echipe în teren. Campioanele mondiale Maria Sidorova şi Liudmila Postnova au condus Zvezda spre victorie. După ce a câştigat primele 3 meciuri din grupă, Ferencvaros le-a pierdut pe următoarele 3 şi va privi semifinalele de la televizor.

Oltchim joacă duminică la ora 18.00, în direct pe Digi Sport 1, meciul care va decide ocupanta primului loc în grupă. Galacticele au nevoie de o victorie la 5 goluri diferenţă în faţa lui Krim Ljubljana dacă vor să câştige grupa şi să evite o nouă semifinală cu Gyor.