VIDEO. Lovitură ireală a Simonei Halep, aplaudată de Serena Williams

serena

Meciul dintre Simona Halep și Serena Williams s-a transformat într-o partidă cu tensiuni la cote înalte, după ce românca a reușit să întoarcă scorul de 1-6 din primul set și să ducă meciul în decisiv. În al treilea set, Simona Halep a arătat un tenis de înaltă calitate, aplaudat și de rivala ei, după o lovitură în cross în fața căreia americanca nu a avut nicio șansă.

Reacția de fair-play a Sereneiu Williams a venit la scurt timp după un gest similar de respect arătat de Simona Halep, care a fost ajutată și de fileu la una dintre lovituri. A treia oară când mingea a picat în terenul americancei după ce a lovit fileul, Simona Halep a spus: „This is not fair” sau „Nu este corect” și și-a cerut scuze față de Serena.