VIDEO | Doi americani, coechipieri la CSU Sibiu, s-au luat la bătaie în timpul meciului

bataie2

CSU Sibiu a pierdut primul meci în trei etape din Liga Națională de baschet, 78-92 în deplasarea de la BC Timișoara. Doi dintre americanii oaspeților s-au luat la bătaie în sfertul 4.

Momente incredibile în meciul de baschet dintre BC Timișoara și CSU Sibiu. Cu șase minute și jumătate înaintea finalului, americanii oaspeților, Prat și Riley s-au luat la bătaie și au fost despărțiți cu greu de colegi.

Cei doi marcaseră 27 de puncte împreună până în momentul încăierării, însă CSU Sibiu era condusă. Ambii au fost descalificați și riscă suspendări drastice din partea Comisiei de disciplină.

Fără Prat și Riley pe teren, formația oaspete nu a mai ținut pasul cu Timișoara și a pierdut la scor, 78-92.