Live

BASCHET FEMININ. Prima victorie în deplasare pentru CSU CSM Oradea

Oradea a bifat a doua victorie consecutivă în Liga naţională de baschet feminin. CSU CSM Oradea s-a impus în deplasarea de la CSM Alexandria cu scorul de 77-62.

Orădencele au controlat jocul încă din debut şi nu a mai cedat conducerea partidei până în final. CSU CSM s-a desprins după primul sfert, adjudecat cu scorul de 27-17. Până la pauza mare elevele antrenate de Mihai Coldea s-au distanţat cu încă un punct.

Gazdele au încercat să revină în sfertul al treilea, dar în cele din urmă şi acesta a fost câştigat tot de orădence.

Ioana Gavra cu 18 puncte a fost cea mai bună marcatoare a formaţiei orădene, secondată de Nicoleta Mititelu, cu 15 puncte şi de Tierney Pfirman, cu 13 puncte. Cea mai bună marcatoare a partidei fost Mihaela Mazilu, cu 24 de puncte.

În următoarea etapă, CSU CSM Oradea va întâlni, miercuri, de la ora 13, în Arena Antonio Alexe, pe Rapid București.

Redactor: Nicolae Mihalcea

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Top citite

Digi Sport

”Execuție” în 21 de minute! VIDEO Ostapenko nu a suportat umilința și a izbucnit. Gestul făcut și la finalul meciului

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

Pesimismul câștigă teren printre europeni: Doar unul din zece crede că Ucraina poate învinge Rusia (sondaj)

Edi Iordănescu: Am un singur merit, am avut încredere în jucători. Românii să fie mândri de echipa lor

Baschetbalista americană arestată în Rusia pentru contrabandă cu droguri a pledat vinovată

Baschetbalista americană arestată în Rusia îi scrie lui Joe Biden din închisoare: „Sunt îngrozită că o să rămân aici pentru totdeauna”