Live

FOTBAL. Patrick Gânţe, debut cu "triplă" la naţionala U15 a României

Atacantul orădean Patrick Gânțe, legitimat la CAO 1910, a înscris trei goluri la meciul său de debut în naționala sub 15 ani a României. Format la CSM Oradea, tânărul fotbalist a reușit tripla în amicalul disputat marți, în compania naționalei Republicii Moldova.

Gânţe a înscris în minutele 9, 21 și 59, iar micii "tricolori" s-au impus cu scorul de 6-2.

Reușitele orădeanului vin la doar o săptămână distanță după ce fostul jucător al celor de la LPS Bihorul, Claudiu Petrila, a marcat de două ori pentru naționala U19 a României în meciurile amicale cu Suedia.

Selecționatele U15 ale României și Republicii Moldova se vor întâlni și joi, într-un nou joc școală.

În generaţia anterioară, banderola de căpitan a naţionalei sub 15 ani a fost purtată de un alt orădean, Raul Ardelean.

Parcul celor 10.000 de flori din centrul municipiului Oradea

BASCHET. CSM CSU Oradea va întâlni Piteştiul în sferturile de finală ale Ligii Naționale

1.000 de locuri de muncă vacante, estimate pentru bursa din 12 aprilie, din Oradea