Live

JUDO. Orădeanca Larisa Florian, argint în Maroc

Început de an excelent pentru judoka orădeancă Larisa Florian care, la prima sa competiție din an, a încheiat pe locul secund Grand Prix-ul de la Agadîr. Cea mai bine cotată luptătoare din România a pierdut în Maroc doar în fața elvețiencei Evelyn Tschopp.

Drumul până în marea finală a categoriei 52 de kilograme i-a adus sportivei antrenate de Aurelian Fleisz trei victorii, toate obținute prin ippon.

Lamia Eddinari, Miriam Schneider şi Gefen Primo au fost sportivele care au trebuit să se recunoască învinse în fața orădencei.

Redactor: Nicolae Mihalcea

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Top citite

Digi Sport

”Execuție” în 21 de minute! VIDEO Ostapenko nu a suportat umilința și a izbucnit. Gestul făcut și la finalul meciului

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

Temperatura a depășit pentru prima oară 50 de grade Celsius în Maroc

Fostul judoka Vasile Cojoc, multiplu campion naţional și medaliat internațional, a murit la 35 de ani

Jocurile Paralimpice 2020: A doua medalie pentru România într-o zi: Alex Bologa a câștigat bronzul la judo

Un sportiv român care a participat la Jocurile Olimpice de la Tokyo și-a scos la licitație telefonul primit cadou de la organizatori