Live

S-a prăbușit pe teren țipând de durere. Cât de gravă e accidentarea Mihaelei Buzărnescu?

Mihaela Buzărnescu a izbucnit în lacrimi și țipete de durere, miercuri seară, în urma unei accidentări foarte urâte, care s-a petrecut în setul al treilea al turneului de la Montreal. După câteva minute de chin, ea a primit îngrijiri medicale și a fost scoasă de pe teren în scaunul cu rotile.

Actualizare: Din informațiile furnizate de comentatorul Digi Sport Gabriel Morariu, Mihaela Buzărnescu a fost dusă la spital și nu are fractură. În schimb, există suspiciuni că ar putea fi o problemă la ligamente la glezna dreaptă.

Actualizare: Mihaela Buzărnescu a fost scoasă în scaunul cu rotile de pe teren, în aplauzele publicului. Ea a fost nevoită să abandoneze partida.

Citiți și:

Svitolina, reacție plină de compasiune după accidentarea Mihaelei Buzărnescu

Site-ul WTA: Sfârșit îngrozitor de trist pentru ascensiunea Mihaelei Buzărnescu

C. T. Popescu: Mihaela Buzărnescu s-a dus la acea minge ca şi pierdută din setea ei formidabilă de a lupta şi de a câştiga

Mihaela Buzărnescu s-a pus la pământ și a plâns de durere, ținându-se de glezna dreaptă, după ce a călcat strâmb (momentul cu accidentarea Mihaelei aici).

După câteva minute bune de chin, jucătoarea noastră a primit în cele din urmă îngrijirile medicale.

Accidentarea s-a petrecut la scorul de 3-6, 7-6, 3-4 (15-15) al meciului contra ucrainencei Elina Svitolina, transmis de Digi Sport 2. Cu doar câteva minute înainte de acest moment groaznic, a început să picure și Mihaela a cerut inspectarea suprafeței de joc, dar arbitrul de scaun a decis însă că partida poate să continue.

Deocamdată nu se știe cât de gravă este accidentarea Mihaelei Buzărnescu.

Atunci când a văzut prin ce trece adversara sa, Svitolina s-a îndreptat către Mihaela Buzărnescu cu o pungă cu gheață.

Mihaela Buzărnescu a abandonat partida din turul al doilea al turneului de la Montreal și Elina Svitolina se califică în turul următor.

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Top citite

Digi Sport

A văzut cum a apărut în public la Miami și a întrebat-o direct: ”Ești bolnavă?”. Răspunsul dat imediat de model

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

Simona Halep se retrage în ultimul moment de la turneul din Portugalia, pentru care a primit un wild card

Decizie istorică: WTA își schimbă regulamentul, după cazul Simonei Halep

Simona Halep, replică tăioasă pentru o fostă campioană WTA: „De ce a spus asta?”

Prima reacție a Simonei Halep, după ce a pierdut meciul cu Badosa: Nu sunt la cel mai bun nivel fizic, dar a fost destul de bine