CS Universitatea Craiova a obţinut victoria la primul meci pe stadionul „Ion Oblemenco”

080813 csu victorie

Formaţia CS Universitatea Craiova s-a impus, scor 4-1, în primul joc disputat pe stadionul "Ion Oblemenco", în compania divizionarei C, CS Vişina Nouă. Golurile craiovenilor au fost marcate de Voinea, în minutul 2, Ivan, minutele 48 şi 75 şi Bardu, în minutul 70.

Replica oaspeţilor a venit de la Briescu, în minutul 87. Aproximativ 200 de suporteri au îndurat căldura, pentru a vedea la lucru echipa pregătită de Erik Lincar, printre aceştia şi foste glorii ale fotbalului din Bănie, dar şi acţionarii clubului.

În următoarea săptămână, craiovenii vor juca alte trei partide amicale, sâmbătă, la Clinceni, lângă Bucureşti, iar apoi cu Slobozia şi Câmpina. Este posibil ca, în următoarele zile, la CS Universitatea Craiova să mai apară şi câţiva jucători.