POLO. Victorie la pas. CSM Digi - Sportul Studenţesc 16-8

polo

CSM Digi s-a impus în toate cele patru sferturi ale întâlnirii. Cel mai spectaculos a fost primul, în care s-au marcat nici mai mult nici mai puţin de nouă goluri. Sportul s-a ţinut scai de Oradea până în sfertul trei în care elevii pregătiţi de Dorin Costrăş au marcat de patru ori fără să primească vreun gol.

Surpriza a venit în schimb în cel de-al doilea meci al rundei. Steaua a cedat surprinzător în faţa rivalei Dinamo, cu 9-8, după un meci echilibrat, iar lupta pentru locul trei devine în acest moment şi mai animată.

În cea de-a doua etapă, programată în această după amiază, Dinamo şi CSM Digi Oradea vor juca în direct la Digi24 Oradea de la ora 17, în vreme ce Steaua şi Sportul vor închide runda de la ora 18:30.

redactor: Nicolae Mihalcea