O femeie și-a înjunghiat soțul de două ori în 13 ore. Bărbatul a reușit să iasă din casă și a cerut ajutor angajaților dintr-un magazin

Data publicării:
femeie cu un cutit in mana
Echipajele medicale sosite la faţa locului l-au preluat pe bărbat şi l-au transportat la spital. FOTO: Shutterstock

O femeie din Capitală a fost reţinută, sub acuzaţia de violenţă în familie în modalitatea tentativei de omor, după ce şi-a înjunghiat de două ori soţul, la interval de 13 ore. După a doua agresiune, bărbatul a reuşit să iasă din casă şi să ajungă la un magazin din apropierea locuinţei, angajaţii cerând ajutor la 112. Starea bărbatului este critică, transmite News.ro.

Incidentele violente au avut loc în ziua de joi, iar vineri procurorii bucureşteni au pus în mişcare acţiunea penală împotriva femeii în vârstă de 47 de ani, cercetate pentru săvârşirea infracţiunii de violenţă în familie în modalitatea tentativei de omor.

„La data de 28.03.2024, în timp ce se afla în interiorul locuinţei comune din mun. Bucureşti, Sector 4, inculpata a exercitat acte de agresiune asupra soţului său, în vârstă de 57 de ani, pe care l-a înjunghiat de două ori cu un cuţit în zona toracelui, prima dată în jurul orei 02:00, iar apoi în jurul orei 15:00, provocându-i două plăgi penetrante abdominale. Victima s-a deplasat la un magazin din apropierea locuinţei pentru a cere ajutor, iar angajaţii magazinului au apelat numărul de urgenţă 112”, informează, vineri procurorii.

Echipajele medicale sosite la faţa locului l-au preluat pe bărbat şi l-au transportat la spital. El a fost supus unei intervenţii chirurgicale, iar în prezent starea sa este critică.

Editor : B.C.

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Partenerii noștri
Playtech
Cum arată apartamentul în care va locui Klaus Iohannis în Bucureşti? Marcel Ciolacu, dezvăluire neaşteptată
Digi FM
Un tânăr care se plimba cu caiacul, înghițit de o balenă și eliberat nevătămat. Momentele incredibile...
Pro FM
Bianca Censori și Kanye West s-au despărțit, după controversele de la premiile Grammy:„Vor depune actele de...
Film Now
Jane Seymour l-a îngrijit pe Christopher Reeve după accidentul care l-a lăsat paralizat: "Soția lui și cu...
Adevarul
Jocurile lui Trump și România. Cum am putea profita, în loc să ne lamentăm: „Cele două tăișuri ale situației...
Newsweek
Avocatul poporului: Scăderea pensiei cu 12% este corectă. Pensionarii pierd până la 1.000 lei/lună
Digi FM
Alina Sorescu, despre programul pe care instanța l-a impus pentru fiicele ei, după divorț: "De ce? Ca să nu...
Digi World
Ce fel de cafea poți bea dacă ai arsuri la stomac sau reflux gastroesofagian
Digi Animal World
O căţeluşă care a dispărut în Ajun de Crăciun, după ce s-a speriat de petarde, a fost găsită după o lună şi...
Film Now
Ce i-a spus Naya Rivera fiului ei înainte să se înece. Fostul soț: „Mă zguduie profund gândul că a fost...
UTV
(VIDEO) Moment incredibil în Chile: Un caiacist, „înghițit” de o balenă cu cocoașă și eliberat nevătămat