Selecţionerul Christoph Daum a condus, luni, la Centrul Naţional de Fotbal Mogoşoaia, primul antrenament cu lotul primei reprezentative în formulă aproape completă, singurii absenţi fiind Gabriel Torje şi Nicolae Stanciu, scrie News.ro.
![antrenament nationala fotbal daum](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/d2ViYWRtZGlnaTI0LnJjcy1yZHMucm8l/MkZ3cC1jb250ZW50JTJGdXBsb2FkcyUy/RjIwMTYlMkYwOCUyRmFudHJlbmFtZW50/LW5hdGlvbmFsYS1mb3RiYWwtZGF1bS5q/cGcmdz04MDAmaGFzaD03YWIyZDgzMzljZTUzZjljNGJmZWMwMzYxNTU4YzUyOA==.thumb.jpg)
Cei doi se vor alătura lotului luni seară. Stanciu a plecat în Belgia, unde a semnat cu Anderlecht Bruxelles, iar Torje a avut duminică seară meci în campionatul Rusiei.
La şedinţa de pregătire au participat 24 de jucători, dintre care 21 de câmp şi trei portari. S-a prezentat în cantonament şi Cristian Bălgrădean, convocat în locul lui Ciprian Tătăruşanu, care s-a accidentat duminică seară la un meci al Fiorentinei.
După o oră de antrenament, în ultima jumătate de oră a şedinţei de pregătire fotbaliştii s-au împărţit în două echipe şi au jucat un meci şcoală.
La antrenamentul de la Mogoşoaia au asistat aproximativ 250 de suporteri, care şi-au luat bilete gratuite de pe site-ul FRF.
Lotul pregătit de Christoph Daum s-a reunit la Mogoşoaia în vederea meciului cu Muntenegru, din preliminariile Cupei Mondiale.
Partida România - Muntenegru, prima din cadrul preliminariilor CM din 2018, este programată la 4 septembrie, de la ora 21.45, pe Cluj Arena.