Live

Video&Foto Portar atacat de fani în timpul meciului. Fotbalistul a părăsit terenul cu sânge pe față

Meci suspendat în prima ligă din Australia, după ce un jucător a fost atacat de suporteri. FOTO: Profimedia Images

Scene violente în timpul unui meci de fotbal, în Australia. Derbiul orașului Melbourne a fost suspendat după ce portarul echipei gazdă a fost atacat de suporterii oaspeți. Fotbalistul a părăsit terenul cu sânge pe față.

Partida dintre Melbourne City și Melbourne Victory, din prima ligă de fotbal a Australiei, s-a încheiat după doar 22 de minute.

Totul a pornit după ce portarul echipei gazdă, Tom Glover, a aruncat înapoi spre peluză o fumigenă dată de suporterii oaspeți. Enervați de gestul fotbalistului, fanii celor de la Victory au pătruns pe teren și au produs un adevărat scandal, care s-a lăsat cu sânge.

Glover a fost lovit în față cu o găleată folosită de pompieri pentru stingerea torțelor, suferind o comoție, scrie Daily Mail.

Potrivit imaginilor, jucătorul a părăsit terenul cu sânge pe față.

Meciul a fost abandonat și formația gazdă va câștiga, cel mai probabil, la masa verde, cu 3-0. În minutul 22, cel în care au avut loc încidentele, scorul era în avantajul gazdelor, 1-0.

Editor : I.C

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Top citite

Digi Sport

Are 38 de ani și a iscat multe discuții după ce s-a aflat ce dietă ține. ”N-ar trebui să te lauzi cu asta”

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

O femeie a fost ucisă la fiecare patru zile în 2024, în Australia. Oamenii cer ca aceste violențe să fie declarate urgență națională

A venit în România medicul preferat al lui Pep Guardiola

Cum l-a cunoscut „Messi” al medicinei sportive pe cel mai mare fotbalist român, Gheorghe Hagi

Emmanuel Macron a jucat un meci în scop caritabil cu fotbaliști celebri. Președintele Franței a dat chiar gol din penalty