Amical, în locul unui joc oficial

sport3

Cu prilejul amânării etapei din weekend, ASU Politehnica a disputat o partidă de verificare în compania divizionarei terțe, CSM Lugoj. Alb-violeții s-au impus cu 4-1, pe terenul sintetic din incinta Bazei 2, asta deși oaspeții au deschis scorul, prin Vlădia. Timișorenii au egalat cu un minut înainte de pauză, dintr-un penalty transformat de Lusamba, iar în actul secund au mai punctat de 3 ori prin Krausz, Coadă și Motreanu.

Băieții în ghete se pregătesc pentru al doilea duel oficial din 2018, cel de sâmbătă, de pe Știința, împotriva celor de la Academica Clinceni. Antrenorul timișorenilor spune că săptămâna de după eșecul cu Chindia a fost una dificilă, dar țintește un succes. ASU Politehnica Timișoara - Academica Clinceni se dispută sâmbătă, de la ora 12 și 30 de minute.

redactor: Claudiu Sav