CS Universitatea Craiova nu are linişte nici după victorii

141010 CS UINOV

După un început slab de campionat, CS Universitatea Craiova a urcat pe un loc de play-off, după succesul cu 2-0, de pe teren propriu, în faţa celor de la UTA.

Deşi a fost nevoit să facă multe schimbări în echipă, din cauza accidentărilor şi suspendărilor, Ovidiu Stângă a reuşit să găsească formula câştigătoare şi să obţină al doilea succes, din tot atâtea partide pe banca celor de la CSU.

Ferfelea a deschis scorul încă din minutul 5, dintr-o lovitură liberă executată perfect. Oltenii şi-au dublat avantajul în minutul 35, când Adrian Ionescu a marcat spectaculos din interiorul careului. În partea a doua a jocului, scorul putea să fie şi mai mare, dar atacantul Curelea a ratat lovitura de la 11 metri acordată prea uşor de arbitru partidei.

După acest succes, CS Universitatea Craiova are 9 puncte şi se află pe locul şase, iar etapa viitoare va juca la Motru, cu Minerul.