UTA Bătrâna Doamnă bate pasul pe loc

uta bd

Gazdele au început sus jocul și după câteva raiduri ale lui Hlistei și Rus, cel din urmă a spart gheața, cu o execuție elegantă. Oaspeții s-au apropiat timid de poarta lui Miron, singura acțiune mai importantă din prima repriză fiind cea a lui Georgescu, care a tras slab din careu, după o cursă pe stânga. La reluare, tot UTA a fost mai periculoasă și Curtuiuș a irosit o șansă imensă, din doar câțiva metri. Apoi, jocul s-a echilibrat, până aproape de final, când vâlcenii au restabilit egalitatea, prin Staicu, lansat excelent de Geantă. Oaspeții, rămași în zece oameni după eliminarea lui Staicu, au fost la un pas de a da lovitura în ultimul minut al prelungirilor, când Pîrvulescu a trimis cu capul peste, după un corner a lui Firțulescu. S-a încheiat 1-1 și cele două rămân la egalitate de puncte, opt.