VIDEO. Concordia Chiajna – Săgeata Năvodari 4-0, în primul meci din etapa a 15-a a Ligii I

Chiajna foto

Toate golurile au fost marcate în ultima jumătate de oră. Roşu a deschis scorul în minutul 61, cu un şut din interiorul careului, pentru ca tot el să majoreze diferenţa în minutul 74, dintr-o lovitură de la 11 metri acordată pentru un henţ în suprafaţa de pedeapsă.

Wellington a dus scorul la 3-0 în minutul 90, la capătul unui contraatac, iar în al treilea minut de prelungiri Serediuc a stabilit scorul final tot dintr-un penalty.

Au jucat echipele:

Concordia Chiajna: Râmniceanu - Leca, Dima, Melinte, Bucurică - Ispir, Roşu, Purece, Onduku (Strătilă '68) - Wellington, Coşereanu (Serediuc '48). Antrenor: Ionuţ Chirilă.

Săgeata Năvodari: Pogacici - Achim (Chiţu '55), V. Dinu, Muzac (Sorian '70), D. Lopez - Vezan. Mera , I. Filip, I. Iordache - M. Roman, Tigoianu (Peteleu '46). Antrenor: Tibor Selymes.

Cartonaşe galbene: Onduku '29, Ispir '41, Dima '43, Strătilă '83 / Iordache '6, Achim '9, V. Dinu '90

Arbitri: Adrian Comănescu (central) - Iulian Radu, Gero Szabo (asistenţi) - Ovidiu Oprea (rezervă).