Live

Mihaela Buzărnescu, eliminare neașteptată de la Kremlin Cup. A pierdut în primul tur

Mihaela Buzărnescu, numărul 25 mondial, a fost eliminată, luni, în primul tur al turneului de la Moscova (Kremlin Cup), cu premii de aproape un milion de dolari, scrie news.ro.

Mihaela Buzărnescu a fost învinsă de jucătoarea din Belarus Aliaksandra Sasnovich (31 WTA), scor 6-3, 6-4, după o oră şi 25 de minute.

Pentru prezenţa în primul tur, Buzărnescu va primi 8.455 de dolari şi un punct WTA.

La Kremlin Cup joacă pe tabloul principal şi Irina-Camelia Begu, numărul 52 mondial, care o va întâlni, luni, în runda inaugurală pe Iulia Putinţeva (Kazahstan), locul 47 WTA.

Simona Halep, liderul mondial, va juca direct în turul doi, contra sportivei ruse Anastasia Pavliucenkova, locul 40 WTA.

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Top citite

Digi Sport

”Cea mai proastă din istorie. E șocantă”. O româncă a fost ”pusă la zid” pentru ce a făcut la Londra

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

Simona Halep și Jaqueline Cristian, calificate în sferturile turneului de la Linz, la simplu. Buzărnescu, în sferturi la dublu

Mihaela Buzărnescu a cucerit un nou titlu, la simplu

Cum își petrec timpul liber sportivii români care au ajuns în satul olimpic. Robert Glință: „E foarte multă tehnologie, impresionant”

Mihaela Buzărnescu a câștigat turneul de la Budapesta la proba de dublu și pleacă direct la Jocurile Olimpice de la Tokyo