HOCHEI. Egalitate în confruntările pentru finala Ligii Mol

HOCHEI

Astfel, scorul general a devenit 1-1, dar brașovenii pot rezolva calificarea în finală duminică și luni pe gheața Patinoarului „Olimpic". După o primă repriză albă, partea a doua a meciului nu a fost una fericită pentru brașoveni.

Jabornik a deschis norocos scorul, în minutul 25, cu un șut de la linia albastră, apoi, Somogyi a majorat avantajul ungurilor, în minutul 31. Molnar a redus din handicap după doar un minut, dar același Somogyi a refăcut diferența pe finalul reprizei.

Partea a treia a debutat perfect pentru Corona, după ce Gliga a marcat  după o acțiune personală. Din păcate braşovenii nu au putut egala pe final de meci. Următorul meci din semifinala Ligii Mol va avea loc duminică la Braşov.