HOCHEI. Înfrângere drastică în Slovacia

CORONA HOCHEI-1

Echipa de hochei pe Corona Wolves Braşov a încheiat seria de trei meciuri din Ungaria şi Slovacia cu o înfrângere drastică.

În Slovacia, Nove Zamky a învins Corona cu scorul de 5-0, într-o partidă ce a contat pentru Liga Mol. Dacă în prima repriză braşovenii au rezistat atacurilor gazdelor şi nu au primit gol, a doua repriză a fost dominată copios de slovaci, care au marcat de patru ori.

Tot slovacii au înscris şi în a treia parte a jocului. În clasament, pe prima poziţie, se situează Nove Zamky, cu 43 de puncte din 21 de meciuri, pe doi este Dab Docler, cu 42 de puncte din 22 de partide, iar locul trei este ocupat de Corona, cu 42 de puncte din 24 de jocuri. Următorul meci al celor de la Corona va fi acasă, pe 29 noiembrie, cu HC Miercurea Ciuc.