HCM, aproape de un nou titlu. Ştiinţa Bacău - HCM Constanţa se joacă duminică, în direct, la Digi Sport 2

HCM-1

La ultima partidă din acest sezon, în faţa propriilor suporteri, HCM a trecut fără drept de apel de Potaissa Turda, scor 35 la 28.

Constanţa a început fantastic meciul şi a avut la un moment dat un avans halucinant, scor 17-6. HCM a mai redus motoarele şi la pauză a intrat cu 7 goluri avans, scor 18 la 11.

Şi în repriza secundă pe teren a existat o singură echipă: HCM Constanţa. S-a încheiat 35 la 28 pentru HCM.

HCM joacă duminică, la Bacău contra Științei și are şi varianta unei înfrângeri, la mai puţin de 9 goluri pentru a se încorona campioană pentru a noua oară în istoria sa.

Ştiinţa Bacău - HCM Constanţa se joacă duminică de la 18.45 în direct la Digi Sport 2.

reporter: Tudorel Ene
operator: Alexandru Şerbănescu

editor web: Anca Medrea