BASCHET. Steaua - CSM CSU Oradea 78-76. "Militarii" au trecut pe primul loc al clasamentului

baschet Steaua CSM

Cu o galerie impresionantă în spate, roș-albaștrii conduceau cu 16-14 dupa primul sfert și și-au păstrat avantajul de două puncte și la pauza mare, 38-36. Malesevic și Marko Marinovic au fost cei mai buni jucători ai gazdelor din prima parte a întâlnirii, cu câte 12 puncte de fiecare.

CSM Oradea a trecut la conducere la finalul sfertului al treilea, cu 64-61 și a continuat să aibă inițiativa.Cu 5 minute înainte de final a egalat la 71, mulțumită lui Martin Zeno. Același american a fost protagonistul fazei care le-ar fi putut aduce orădenilor victoria, când a ratat un coș de 3 puncte în ultimele secunde. Steaua s-a impus cu 78-76.

Nicoară a fost MVP-ul partidei, cu 18 puncte, în timp ce Zeno a fost cel mai bun jucător al orădenilor, cu 17 puncte.