Liga 2. Luceafărul Oradea, încă o înfrângere în deplasare

sport daco getica luceafarul avanpremiera

Luceafărul Oradea a contabilizat încă o înfrângere în deplasare, sâmbătă, pe terenul celor de la Daco-Getica Bucureşti. Fosta prim divizionară a rezolvat ecuaţia învingătoarei încă din prima repriză pe care a încheiat-o în avantaj, 2-0, prin golurile marcate în minutele 33 şi 39 de Nica şi Voicu.

Formaţia antrenată de Cristian Lupuţ a fost la fel de apatică şi în partea a doua când mai încasat un gol, în minutul 65. Condusă la scor de neprezentare, Luceafărul a reuşit să înscrie golul de onoare, în minutul 72, prin Claudiu Codoban, din lovitură de la 11 metri.

În ciuda înfrângerii suferite, bihorenii rămân în afara locurilor ce duc la retrogradarea în liga a treia. În următoarea etapă, a 16-a, Luceafărul va întâlni, pe teren propriu, o altă echipă din Capitală, Metaloglobus.

Redactor: Nicolae Mihalcea