LIGA 1. CFR Cluj-Săgeata 6-1. Echipa lui Grigoraș a oferit un festival de goluri

181634 181634 gol djokovic senzational

Pogacsics a încasat un gol comic de la Djokovic încă din minutul 2. Apoi Robert Maah a dublat avantajul după o jumătate de oră de joc, când a profitat de mingea făcută cadou de Popa, iar Rui Pedro a închis tabela la pauză cu primul său gol în acest sezon.

La reluare, doar 30 de secunde aveau să treacă până când Ciprian Deac a dus scorul la 4-0. În minutul 53, Ionuţ Filip a văzut al doilea galben şi a fost eliminat de Sebastian Colţescu, însă, cu un om mai puţin, Săgeata a reuşit să marcheze. Pasă de excepţie Vezan pentru Sorian şi jucătorul Săgeţii a înscris primul său gol în Liga 1.

Finalul a mai adus alte trei goluri. Mai întâi, arbitrii nu au văzut că mingea şutată de Deac a depăşit linia porţii şi nu au validat reuşita, apoi, în doar două minute, acelaşi Deac şi Camora, din voleu, au dus scorul la 6-1.

O victorie de moral pentru CFR Cluj, în timp ce Săgeata Năvodari a ajuns la a cincea înfrângere consecutivă. Urmăriți fazele video pe digisport.ro.