Live

Ironia companiei aeriene a Croației la adresa Angliei, după victoria din semifinalele CM 2018

Croatia Airlines, compania națională de aviație din această țară, a postat pe pagina de Facebook o fotografie în care se bucură pentru victoria naționalei lor în fața Angliei, 2-1, în semifinalele Campionatului Mondial de fotbal din Rusia.

Croatia Airlines a postat pe contul de Facebook o fotografie de la bordul unui avion, în care unul dintre butoanele de comandă ale motoarelor a fost redenumit, folosindu-se de prescurtarea asemănătoare de la „Anglia” și „motor”, în limba engleză.

După cum se vede în fotografie, motorul 2 a fost redenumit „CRO”, de la Croația, și a fost indicat astfel scorul final al partidei.

„Am adaptat motoarele puțin. O mică ajustare de motor”, este mesajul care însoțește fotografia.

Naționala Croației s-a impus miercuri seară cu scorul de 2-1 (în minutele de prelungire) în fața Angliei și a produs cea mai mare performanță sportivă din istoria țării: calificarea în finala Cupei Mondiale.

Meciul Franța – Croația va avea loc duminică, de la ora 18:00, la Moscova.

Citiți și

Finala Cupei Mondiale: Franţa - Croaţia, duminică, la Moscova

VIDEO. Sărbătoare generală în Zagreb, după calificarea Croației în finala CM 2018

Momentul în care un fotograf AFP a fost îngropat sub un munte de jucători croați care sărbătoreau 2-1 cu Anglia. Instantaneele surprinse

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Top citite

Digi Sport

Femeia care și-a cumpărat un avion pentru a nu mai plăti mereu două locuri a intrat pe teren și internetul ”a explodat”

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

A venit în România medicul preferat al lui Pep Guardiola

Cum l-a cunoscut „Messi” al medicinei sportive pe cel mai mare fotbalist român, Gheorghe Hagi

Emmanuel Macron a jucat un meci în scop caritabil cu fotbaliști celebri. Președintele Franței a dat chiar gol din penalty

„Messi al medicinei sportive”: „Am văzut rupturi de ligamente la copii de 7 ani”. Terenurile de iarbă sintetică, principala cauză