HANDBAL. Victorie de moral la Craiova

HANDBAL CORONA

Braşovencele au început mai greu partida din Oltenia fiind conduse şi la 3 goluri pe parcurusul primelor 30 de minute. La pauză, gazdele mai aveau un singur gol avans, 11 la 10, iar oaspetele şi-au continuat revenirea şi în actul secund. În spatele golurilor marcate de Brădeanu şi Pricopi, ambele cu 7 reuşite, braşovencele au făcut o parte a doua a jocului foarte bună şi au câştigat 3 puncte importante în clasamentul Ligii Naţionale.

În altă ordine de idei, clubul braşovean a anuţat că se va despărţi de interul Diana Druţu după ce acesta şi-a despus memoriu la FRH pentru a devenii liberă de contract.

Următoarea partidă a braşovencelor va avea loc sâmbătă sub Tâmpa, când de la ora 11:00 veţi putea urmări, în direct la Digi24 Braşov, disputa cu Universitatea Cluj.