Handbalistele de la SCM Craiova au pierdut pe teren propriu

230114 handball infrangere

Handbalistele de la SCM Craiova au pierdut, categoric, scor 21-28, meciul de pe teren propriu împotriva echipei Corona Braşov, iar şansele de a prinde play-offul în acest sezon, devin tot mai mici.

Elevele lui Carmen Amariei au început bine meciul şi pe durata primei reprize au condus ostilităţile în teren, iar la pauza tabela arăta 11-10 pentru oltence. În partea a doua, jocul a fost total diferit, iar ocupanta locului doi în Liga Naţională a marcat la aproape fiecare atac, în timp ce gazdele nu au reuşit să înscrie nici în superioritate numerică.

Oaspetele conduse de pe margine de fostul tehnician al Craiovei, Bogdan Burcea, au ca obiectiv în acest sezon câştigarea campionatului, chiar daca au în Baia Mare un adversar de temut.

În următoarea etapă, Craiova joacă la finalul acestei săptămâni în deplasare la Deva.